Přednášky a diskuse
12.03.2012

CYKLUS plánování pro dosažení úspěchu v umění | Seminář

Kdy: 2012-03-12 09:00 - 2012-03-12 13:00
Kde: Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstup: pro registrované


Registrace na acprague@state.gov byla vzhledem k naplnění kapacity přednášky již uzavřena.

Přednáška bude v angličtině, tlumočení do češtiny zajištěno.

Brett Egan je ředitelem DeVosova institutu managementu umění při Kennedyho centru. Ve své funkci Egan vede tým konzultantů a pedagogů v rámci dvou národních programů budování kapacity, které jsou součástí iniciativy Fordovy nadace nazvané Prostor pro změnu (Space for Change); regionální programy budování kapacity v sedmi amerických městech; mezinárodní stipendijní programy v oblasti managementu umění pro 37 účastníků z 28 zemí; devítiměsíční stipendijní program pro severoamerické řídící pracovníky uměleckých organizací uprostřed jejich kariéry; mezinárodní sympózia zaměřená na management umění. Věnuje se dlouhodobé konzultační činnosti pro organizace, agentury a obce v USA i v zahraničí.

Kennedyho centrum

Kennedyho centrum, které se rozkládá nad řekou Potomac ve Washingtonu, D. C. na území sedmi hektarů, živoucím památníkem prezidenta J. F. Kennedyho a jedním z nejaktivnějších kulturních zařízení Spojených států. Ročně se zde odehraje přes dva tisíce představení v devíti divadlech. Hostující představení a televizní, rádiové i internetové přenosy oslovují miliony dalších diváků po celém světě.

V rámci projektu “Umění pro každého” nabízí Kennedyho centrum každý rok stovky volně přístupných představení, na nichž vystupují zahraniční, celonárodní a místní umělci: patří se podvečerní představení na Podiu Tisíciletí (Millenium Stage), desítky představení každoročního Otevřeného festivalu umění a sváteční koncerty v prosinci. Od roku 1999 jsou představení na Podiu Tisíciletí živě přenášena přes internet a uložena v digitálním archivu Kennedyho centra na www.kennedy-center.org.

Kennedyho centrum, založené v roce 1967, nabízí kromě hudebních, dramatických a hudebně-dramatických představení take vzdělávací a další přesahové aktivity. Díky unikátnímu partnerství mezi veřejným a soukromým sektorem jsou placeny převážně ziskem ze vstupného, individuálními dárci, dary společností a soukromými nadacemi. Důležitá je zejména činnost institutu DeVos Institute of Arts Management zabývajícího se uměleckým managementem, který založil v roce 2001 dlouholetý ředitel Kennedyho centra Michael Kaiser.

 

Michael Kaiser vedl v roce 2009 v Praze semináře pro


Registrace