Promítaní filmů
04.12.2022 - 20:00

AMERICKÁ NEZÁVISLÁ ZIMA - ZTRACENO V PŘEKLADU

Kdy: neděle, 4 . prosince, od 20.00 hodin
Kde: Kino Kavalírka, Plzeňská 210, Praha 5
Vstup: zdarma


Druhý film Sofie Coppolové Ztraceno v překladu, který vznikl na základě jejích vlastních zážitků z Tokia, představil světu jedinečný filmový pohled. Bill Murray v něm ztvárnil stárnoucí filmovou hvězdu Boba, který přijede do Tokia, kde má účinkovat v reklamě na whisky Suntory. Během svého pobytu přemýšlí o své identitě, vztazích ve svém životě a izolaci, kterou pociťuje prostřednictvím nového vztahu s Charlotte, stejně osamělou mladou absolventkou vysoké školy. Ta netuší, co by chtěla v životě dělat. Odcestovala do Tokia se svým manželem fotografem, s nímž se cítí být osamělá. Vztah Charlotty a Boba se pohybuje někde na hranici mezi přátelstvím a romantikou. Oba nacházejí vzájemnou spřízněnost jako dva lidé unášeni proudem osamění.

2003, USA, Japonsko, 102 min, v originálním znění s českými titulky; režie: Sofia Coppola; hrají: Bill Murray, Scarlett Johansson, Anna Faris

Přehlídka americké nezávislé kinematografie. Výrazné tituly známých tvůrců, přednášky, workshop kritického psaní a kvalitní jídlo a pití.

Program Americké nezávislé zimy vznikl díky spolupráci s  Americkým centrem a Velvyslanectví USA. Všechny projekce jsou přístupné zdarma.