Promítaní filmů
03.12.2022 - 16:00

AMERICKÁ NEZÁVISLÁ ZIMA - ZAPADÁKOV

Kdy: sobota, 3 . prosince, od 16.00 hodin
Kde: Kino Kavalírka, Plzeňská 210, Praha 5
Vstup: zdarma


Terrence Malick ve svém impresionistickém snímku o proslulém vražedném řádění Charlese Starkweathera z konce 50. let minulého století využívá příběh sériového vraha jako odrazový můstek pro přímočarou teenagerskou romanci, kterou láskyplně a s osobitostí ztvárnili Martin Sheen a Sissy Spaceková. Film představil mnoho prvků, které Malickovi vynesly jeho vášnivé následovníky: enigmatický přístup k vyprávění a postavám, neobvyklé použití voice-overu, střetávání lidského násilí s přírodními krásami, poetické zkoumání amerických snů a nočních můr. Tento debut dal vzniknout bezpočtu napodobenin, ale žádná se nevyrovnala jeho zvláštní vznešenosti.

1973, USA, 95 min, v originálním znění s českými titulky; režie: Terrence Malick; hrají: Martin Sheen, Sissy Spacek, Warren Oates

Přehlídka americké nezávislé kinematografie. Výrazné tituly známých tvůrců, přednášky, workshop kritického psaní a kvalitní jídlo a pití.

Program Americké nezávislé zimy vznikl díky spolupráci s  Americkým centrem a Velvyslanectví USA. Všechny projekce jsou přístupné zdarma.