Promítaní filmů
03.12.2022 - 22:00

AMERICKÁ NEZÁVISLÁ ZIMA - NOC NA ZEMI

Kdy: sobota, 3 . prosince, od 22.00 hodin
Kde: Kino Kavalírka, Plzeňská 210, Praha 5
Vstup: zdarma


Pět měst. Pět taxíků. Množství cizinců v noci. Jim Jarmusch shromáždil mimořádné mezinárodní herecké obsazení pro tento kvintet pomíjivých příběhů o městském stěhování a existenciální úzkosti, které jsou inscenovány jako setkání taxikářů s jejich pasažéry. Noc na Zemi, překračující časová pásma, kontinenty a jazyky, se proplétá mezi scénami bujaré komedie, noční poezie a pochmurného fatalismu, které doprovází náladový soundtrack Toma Waitse. Jarmuschův láskyplně pokřivený pohled na lidstvo ze sedadla spolujezdce je jedním z jeho nejpůvabnějších a nejoblíbenějších filmů, který je volnou ukázkou kosmopolitní šíře jeho představivosti.

1991, USA, Francie, Velka Británie, Německo, Japonsko, 129 min, v originálním znění s českými titulky; režie: Jim Jarmusch; hrají: Gena Rowlands, Winona Ryder, Armin Mueller-Stahl, Giancarlo Esposito, Rosie Perez

Přehlídka americké nezávislé kinematografie. Výrazné tituly známých tvůrců, přednášky, workshop kritického psaní a kvalitní jídlo a pití.

Program Americké nezávislé zimy vznikl díky spolupráci s  Americkým centrem a Velvyslanectví USA. Všechny projekce jsou přístupné zdarma.