Archiv

Přednášky a diskuse
18.11.2021 - 15:30
Analýza transatlantických vztahů: Společné hodnoty a výzvy

Rádi bychom vás pozvali na debatu „Analýza transatlantických vztahů: Společné hodnoty a výzvy,“ která se bude konat v Americkém centru na adrese Tržiště 13 a bude zároveň přenášena online na naší facebookové stránce. Debata se uskuteční ve čtvrtek 18. listopadu v 15:30.

Hosté:

Sebastian Groth, vedoucí Policy Planning, Spolkové ministerstvo zahraničí, Německo Michal Baranowski, ředitel varšavské kanceláře, German Marshall Fund of the United States Nicholas Nelson, vedoucí pracovník pro nové technologie a politiku, Centrum pro evropské, politické analýzy, Německo Scott Cullinane, výkonný ředitel, Aliance USA – Evropa, Spojené státy americké

Moderátorka: Danielle Piatkiewicz, výzkumná pracovnice, Institut pro evropskou politiku EUROPEUM

Debata se koná v rámci Transatlantického politického fóra.

Pro fyzickou účast na debatě se prosím zaregistrujte zde.

Na základě současných opatření a doporučení týkajících se pandemie covid-19 bychom vás chtěli požádat, abyste s sebou měli jeden z následujících dokumentů: potvrzení o negativním PCR nebo antigenním testu, potvrzení o tom, že jste se zotavili z pandemie covid-19 během 180 dnů přede dnem konání akce nebo že jste byli očkováni. Během akce vás žádáme, abyste si zakryli nos a ústa respirátorem/maskou.

Debata bude probíhat v angličtině.

 

 

Přednášky a diskuse
09.11.2021 - 18:00
Ekonomie a technologie: Nové hrozby

Pražský institut bezpečnostních studií a Americké centrum vás zvou na přednášku Edwarda Huntera Christie, výzkumníka a nezávislého konzultanta, který v minulosti působil  v sekcích pro obranu a inovace NATO. V posledních letech se ve své práci věnuje tématům jako je umělá inteligence či dopady nových technologií na bezpečnost, nebo ekonomickým aspektům bezpečnosti a obrany.

Edward Christie bude mluvit především o tom, jaké konflikty probíhají v mezinárodních ekonomických a technologických sférách a jaký vliv mohou mít na globální uspořádání. Představí i možnosti, které mají demokratické státy, aby vznikajícím hrozbám čelily. Povědomí o tom, jaké hrozby představuje ekonomická propojenost a závislost na autoritářských státech, jako je Čína, v poslední době stoupá. Zároveň však neexistuje shoda na tom, jak tento problém řešit. Edward Christie se ve své přednášce zaměří na to, jak konkrétně mohou autoritářské státy využít ekonomickou a finanční sféru jako cíl pro špionáž, sabotáž nebo transfer technologií. Stejně tak představí i způsoby, jakými mohou být ekonomická opatření využita k obraně klíčových národních zájmů.

Po skončení přednášky naváže neformální networking. Přednáška proběhne v angličtině. K dispozici bude občerstvení. Pro registraci prosím klikněte zde na formulář Google.