Pražský flash mob "Zatanči svůj sen"

Kdy: 28.08.2013 - 17:30 - 17:40
Kde:  před Rudolfinem, Palachovo náměstí
Vstup: 

volný


Main image 28. srpna budou lidé na celém světě tančit svůj sen

Velvyslanectví USA v Praze pořádá flash mob při příležitosti padesátého výročí legendárního projevu Martina Luthera Kinga Jr. "I Have a Dream," česky “Mám sen.”

Dance the Dream, česky "Zatanči svůj sen", je projekt uznávaného amerického filmového producenta Richarda Karze, který má připomenout 50. výročí historického projevu Martina Luthera Kinga Jr. "I Have a Dream," česky “Mám sen”, formou originálního tanečního vystoupení. 

Ve spolupráci s Mezinárodním divadelním institutem a partnerskou organizací UNESCO, Karz koordinuje choreografy po celém světě, kteří 28. srpna souběžně odstartují flash moby na význačných místech, z nichž mnohá jsou na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví.

O pražském flash mobu
Velvyslanectví USA v Praze pořádá český flash mob Zatanči svůj sen ve spolupráci se zkušeným choreografem Rosťou Šromem. Flash mob vypukne ve středu 28. srpna, krátce po 17. hodině, před budovou Rudolfina v historickém centru Prahy.

Chcete vidět flash mob na vlastní oči?
Myslíte si o sobě, že umíte tancovat? Nebo si naopak myslíte, že tancovat neumíte? Ať je to jakkoliv, pražský flash mob Zatanči svůj sen je právě pro Vás! Slibujeme jedinečnou podívanou, údivné pohledy náhodných kolemjdoucích a spoustu legrace. Přidejte se k nám a ukažte, že Česi nejsou tak stydliví, jak se často říká.

Flash mob
Flash mob (často psáno i Flashmob) je blesková zábavná akce, při níž se náhle vyskytne vícero lidí v předem určený čas na předem určeném místě spojených jistou společnou myšlenku (stejné oblečení, chování apod.). Webster's New Millennium Dictionary of English definuje flash mob jako „skupinu lidí, kteří se organizují na internetu a rychle se shromažďují na veřejných místech, udělají něco bizarního a zmizí.“