Poučení z minulosti v době dezinformace | Přednáška & diskuse

Kdy: 05.06.2017 - 18:00 - 19:30
Kde:  Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstup: 

Volný, klikněte prosím na Přihlásit se


Main image Jak to vidí historik Igor Lukeš: Poučení z minulosti v době dezinformace

Přijďte diskutovat s historikem Igorem Lukešem z Boston University o tom, jak se dnes nakládá s informacemi, jak to ovlivňuje současnou politiku a jaké paralely můžeme najít v historii a jakou roli v tom všem hraje globalizace.

Program bude v češtině.

Prof. PhDr. Igor Lukeš, Ph.D., (1950) je americký historik českého původu a honorární konzul České republiky v Bostonu. Vystudoval filosofii a historii na Univerzitě Karlově, působí jako profesor historie a mezinárodních vztahů na Boston University se zaměřením na historii a politiku střední a východní Evropy a současného Ruska. Je také členem Vědecké rady Ústavu pro studium totalitních režimů a přispívá do českých novin a časopisů.

Je autorem řady knih, např. Inside the Apparat či Gorbachev’s USSR: A System in Crisis (1990), kniha Czechoslovakia between Stalin and Hitler: The Diplomacy of Edward Benes in the 30s (Oxfrod University Press 1996) získala cenu Boston Authors Club a Kahn Award. Jeho prozatím posledním dílem je kniha On the Edge of the Cold War, která vyšla v roce 2014 nakladatelství Prostor pod názvem Československo nad propastí: Selhání amerických diplomatů a tajných služeb.