Knihovna

Knihovna Amerického centra

Knihovna v Americkém centru obsahuje přibližně 1500 knih, 50 titulů amerických akademických i populárních časopisů, deník USA Today, kolekci amerických nejen dokumentárních filmů na DVD a on-line databáze.

Všechny knihy jsou k dispozici každému zájemci k absenčnímu vypůjčení během otvíracích hodin knihovny (pondělí—čtvrtek od 13:00 do 16:00 a v úterý do 19:00).

Všechny zdroje jsou zdarma k dispozici komukoliv s profesionálním nebo studijním zájmem o Spojené státy a související otázky. 

On-line katalog knihovny

Vyhledávat v naší kolekci můžete prostřednictvím internetového portálu zde.
Tip: Chcete-li zobrazit seznam všech autorů či titulů, zadejte do příslušného pole *

DVD kolekce

DVD kolekce Amerického centra zahrnuje okolo 200 titulů dokumentárních i hraných filmů, které si lze zapůjčit (a sledovat pouze ve studovně Amerického centra během otevíracích hodin (po-čt 13:00 - 16:00, v úterý do 19:00). Seznam dokumentárních filmů naleznete zde. Školní skupiny mají možnost zhlédnout dokumentární filmy i mimo otevírací dobu studovny (více informací v sekci Speakers Bureau).

Databáze

JSTOR

JSTOR
JSTOR shromažďuje články významných akademických časopisů mnoha oborů, které nabízí i naskenované v jejich původní podobě.

 

  ProQuest

Proquest
Full-textová databáze článků z tisíců světových periodik od roku 1986.
 
LexisNexiseLibraryUSA
Kolekce eLibraryUSA nabízí širokou škálu online databází amerických veřejných knihoven zaměřených především na učení anglického jazyka, studium a cestování v USA, informace o historii a kultuře USA, občanskou společnost, obchod a podnikání a vědu a technologie.
 
V případě zájmu o další databáze (např. Lexis Nexis, Ebsco, ...) kontaktujte, prosím, zaměstnance knihovny.