David Beňák bloguje z USA

David Beňák, účastník grantového programu vlády USA "Getting the Message Out: Leveraging Media, Government and Civil Society to Advocate for Minority Rights" pro Českou a Slovenskou republiku na téma medializace etnických menšin, bloguje z USA.

 

Zahájení výstavy "Holocaust v poštovních dokumentech"Obálka doporučeného dopisu Ústředny pro vystěhovalectví Židů v Praze, služebna Terezín (foto Exponet.info)

Kdy: pondělí 28. ledna 2013
Kde: Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1

Výstava dokumentuje prostřednictvím postovních dokumentů perzekuci židovského národa v protektorátu Čechy a Morava a ghettu Terezín. Na zahájení výstavy promluví Michal Hauzr, člen Komise znalců Svazu českých filatelistů pro oblast Protektorát Čechy a Morava a Holocaust a autor virtuální filatelistické výstavy, který se této problematice věnuje více než 25 let a své poznatky publikuje v odborném filatelistickém tisku. Výstavu inicioval člen výboru Českého klubu absolventů IVLP Jiří Dastych u příležitosti 70. výročí masových transportů českých a moravských Židů do koncentračních táborů a ghett.

 

Lenka Bradáčová (foto Ondřej Němec)Lenka Bradáčová vrchní státní zástupkyní

Lenka Bradáčová, kterou ministr spravedlnosti Pavel Blažek jmenoval vrchní státní zástupkyní, byla v roce 2008 spolu s dalšími šesti účastníky z České republiky na IVLP programu – „Group Project on Transparency and Ethics in Democracy”.  Blahopřejeme.

 

Občanské sdružení Czech IVLP Alumni Club se stal právoplatným členem ENAM

Občanské sdružení Czech IVLP Alumni Club se stal právoplatným členem ENAM – European Network of American Alumni Associtations - www.americanalumni.eu

Generálním sekretářem je pan Massimo Cugusi
Secretary General ENAM
European Network of American Alumni Associations
Embassy of the United States of America
via Sallustiana 49
00187 Rome, Italy
secretariat@americanalumni.eu
phone (+39) 335 6178826